V roce 2018 vzrostl počet pokusů o návštěvu podvodných webových stránek

Anti-phishingový systém společnosti Kaspersky Lab zachytil v roce 2018 více než 482 milionů pokusů o návštěvu podvodných webových stránek. Ve srovnání s rokem 2017, kdy bylo zablokovaných 236 milionů takových pokusů, jde o dvojnásobek.
Phishing je jedním z nejflexibilnějších typů útoku v oblasti “sociálního inženýrství”, může být maskovaný mnoha způsoby a použitý pro různé účely. Pro vytvoření phishingové stránky stačí udělat repliku důvěryhodné stránky, přilákat nic netušící uživatele a oklamat je tak, aby ochotně zadali své osobní údaje. Jde o finanční údaje, například hesla bankovních účtů, nebo údaje o platebních kartách, či přístupové pověření pro účty sociálních médií.
Nástrojem phishingového útoku může být i email, jehož prostřednictvím útočník navede oběť, aby otevřela škodlivou přílohu nebo klikla na link, který následně stáhne malware do počítače.
Důsledek? Ztráta peněz, osobních údajů, napadení celé firemní sítě.
Rok 2018 byl mixem aktivního využívání nových schémat a triků, jako jsou podvodná oznámení a ověřené staré podvody, například akce: Černý pátek nebo státní svátky. Útočníci jsou stále vychytralejší a čím dál tím lépe dokáží vytěžit z významných akcí, které se konají po celém světě!

2019-04-15T17:30:49+01:00